Polskie Forum Naturystyczne Strona Główna Polskie Forum Naturystyczne
Miejsce dyskusji, wirtualnych spotkań polskich naturystów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
PSN
 Ogłoszenie 

ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI I WYMIANY INFORMACJI WE WSZYSTKICH WĄTKACH FORUM.

ZACHĘCAMY DO WSPARCIA FINANSOWEGO PRODUKCJI FILMU DOKUMENTALNEGO O NATURYŹMIE

KARUZELA SAUNOWA - sprawozdania:

Warszawianka Warszawa, Olender Nieszawka, Łaźnia Klub Warszawa, Druskienniki Litwa, SaunaKlub Radom, Hotel Hilton Warszawa, Hotel Oddyssey Kielce, Fala Łódź, Termy Maltańskie Poznań... i dalej: Hotel Narvil Serock, Hotel Senator w Starachowicach

SPOTKANIA SAUNOWE:

Karuzela Saunowa

::12 i 26.10.2013. od 22.00 Noc Saun w Termie Bukowina

::05.10.2013. godz. 20.00-00.00 Noc Saunowa w Hotelu Senator w Starachowicach

::11.10.2013. godz. 22.30-02.00 Tybetańska Noc Saunowa w Termach Rzymskich w Czeladzi

::25.10.2013. godz. 19.00-23.00 Wieczory Nagusów w Druskiennikach

::Każda druga sobota miesiąca godz. 21.00 - 01.00 Nocne Saunowanie w Odyssey ClubHotel w Kielcach

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie zaczeliscie swoja przygode z naturyzmem?

Swoja przygode z naturyzmem zaczeliscie na plazy czy w saunie?
Plaza
69%
 69%  [ 23 ]
Sauna
15%
 15%  [ 5 ]
Inne
15%
 15%  [ 5 ]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
summer.time.77

Kto pisze: Mężczyzna
  Wysłany: 2009-10-30, 11:04   Gdzie zaczeliscie swoja przygode z naturyzmem?

Prosze o zaznaczanie

Dziekuje

ps. jesli juz wejdziecie i nawet wynikami zainteresowani nie jestescie to zaglosujcie prosze o ile to oczywiscie mozliwe :-D

Glosy sa oczywiscie zliczane lecz do konca trwania ankiety wyniki nie beda dla nikogo widoczne. Tak wiec zapraszam do glosowania a wynik bedzie niespodzianka dla nas wszystkich

Prosze najlepiej nic nie pisac aby glosu nie zdradzic :mrgreen:

summer.time.77

Wysłany: 2009-11-09, 11:42   

Mniej wiecej takich wynikow sie spodziewalem

Moze ktos chcialby cos blizej napisac, moze cos skomentowac ...

Zapraszam do dyskusji i moda prosze o odwieszenie (OK, odwieszony)

Dziekuje
Ostatnio zmieniony przez chris102 2009-11-09, 16:53, w całości zmieniany 1 raz  

chris102
Moderator

Wysłany: 2009-11-09, 16:55   

Może faktycznie wyniki nie są zaskakujące, chociaż oczekiwałem więcej "saunowiczów". Widać plaża, słońce, woda bardziej zachęca do nagiego wypoczynku.

Kuba

Wysłany: 2009-11-09, 19:11   

Wyniki ankiety specjalnie mnie nie zdziwiły. Swój komentarz zamieściłem już wcześniej w temacie "witam":

Kuba napisał/a:
Myślę, że większość osób zaczynała jednak na plaży. W Wielu mniejszych miastach nie ma w ogóle sauny, albo są sauny, gdzie wszyscy szczelnie owijają się ręcznikiem albo Bóg wie czym jeszcze :roll:

Pozdrawiam.

summer.time.77

Wysłany: 2009-11-10, 14:07   

Dla mnie wyniki rowniez nie sa zaskakujace. Spodziewalem sie wlasnie okolo 2/3 forumowiczow ktorzy zaczynali na plazach a saune odkrywali pozniej. Szukalem jedynie oficjalnego potwierdzenia tego czego sie spodziewalem. Dziekuje za glosowanie i wpisy

artek

Wysłany: 2009-11-13, 17:44   

My nasze pierwsze kroki stawialiśmy w saunie Nemo :-D

magik
Adminka

Kto pisze: Para
Wysłany: 2009-11-14, 17:35   Gdzie zaczeliscie swoja przygode z naturyzmem?

Może dlatego plaża jest na pierwszym miejscu, bo do niedawna sauny nie były tak popularne i łatwo dostępne.
Magikowa

MiB
Założyciel Forum

Wysłany: 2009-11-14, 17:50   

My również nasze N początki zawdzięczamy plaży :-)
Rowy były piękne tego roku... (2001 zdaje się)
potem był basen, dopiero długo później sauna :mrgreen:
pozdrawiam
Michał
www.termyrzymskie.eu

magik
Adminka

Wysłany: 2009-11-14, 21:36   Gdzie zaczeliscie swoja przygode z naturyzmem?

W naszym przypadku Międzyzdroje, stare studenckie czasy, kolejno sauna, potem basen, nie pamiętam, może jedno i drugie razem.
Magikowa

Pawel
Korespondent z Italii

Wysłany: 2009-11-14, 21:59   

Podobnie było ze mną. Ja zaczynałem na podrzymskiej plaży w Ostii. Początkowo na uboczu, w pewnej odległości od innych. A po pewnym czasie poszedłem na całość ... i tak mi już ta "wada" pozostała.
Obecnie nie wyobrażam sobie wakcji bez bliskości N plaży. :-)

Ania-i-Jac

Wysłany: 2009-12-08, 14:18   

A u nas było tak, że kiedyś, z 8-9 lat temu, Jac czekał na swojego ówczesnego szefa w jego gabinecie. I na ścianie była wielka mapa Warszawy. Jac czekał i czekał, zaczęło mu sie nudzić. Przeglądanie rzeczy szefa mogło być ryzykowne (a nuż coś się niechcący przewróci, coś zaplami, zbije), wiec chłopaczyna zaczął studiować mapę. I tu niespodzianka, w Warszawie jest plaza N! Oczywiście Jac nie byłby Jacem gdyby w krótkim czasie nie sprawdził czy magicy od tworzenia map nie wycięli jakiegoś kawału :))
Kawału nie wycięli. Plaża była, Jaca zachwyciła. Nawet pamiętam jak mi niedawno opisywał pierwsze wrażenia: "Szedłem za dwiema opalonymi babeczkami circa 45 lat. Myślę sobie że skoro opalone to musowo musiały iść na plażę. Patrzę, piaskarnia, trochę mnie to zbiło z tropu, ale nic, idę dalej za nimi. Babeczki minęły jedną z hałd i siup, wyskoczyły z sukienek. Były teraz całkiem golusieńkie. Tak, to tutaj - pomyślałem"
:)
A ja... no cóż, poznałam tego Jaca jak był już zatwardziałym naturystą. Poszłam kiedyś z nim z ciekawości, pierwsze pół godziny siedziałam w majtkach, ale potem stwierdziłam że to bez sensu i gaciochy poszły w dół. Dziś nie wyobrażam sobie opalania ubrania :0

Pozdrawiam
Ania

wojtek56

Wysłany: 2009-12-21, 21:24   

O tym, jak nagość może być praktyczna i wygodna, dowiedziałem się na NRD-owskiej plaży nad jeziorem blisko Berlina, w połowie lat siedemdziesiątych. Poszliśmy z kilkunastoma kolegami na ogólnodostępną plażę zażyć ochłody. Koło nas rozłożyła się grupa kilku dziewczyn i chłopaków, naszych rówieśników, Niemców. Ku naszemu zdumieniu wszyscy przed pójściem do wody zdjęli z siebie stroje i - nie przerywając rozmowy, bez najmniejszego skrępowania i nie budząc zainteresowania pozostałych plażowiczów - spokojnie poszli się kąpać. Po kąpieli równie spokojnie wrócili na miejsce, wesoło szwargocąc sięgnęli po ręczniki, wytarli się i nałożyli suchutkie stroje. Jak gdyby nigdy nic! Było to tak naturalne, praktyczne i po prostu piękne, że aż oczywiste! Znaczy, naturalne. Ale wtedy nie miałem odwagi pójść w ich ślady.
Zaledwie rok później, już w Polsce, latem, nad kaszubskim jeziorem, wraz z grupą koleżanek i kolegów z uczelni, poszliśmy wykąpać się przed obiadem. Byłem na pierwszym roku i nie znałem zwyczajów, jakie panowały w tym gronie. I jak inne pierwszaki byłem zdumiony, gdy wszyscy ze starszych lat poszli do wody bez żadnego ubrania. Tego dnia na taką próbę zdecydowały się tylko dwie osoby z pierwszego roku. Następnego dnia już tylko dwie osoby na nagą kąpiel się nie zdecydowały. Mam nadzieję, że tradycji nagich kąpieli na obozach matematyków do dzisiaj staje się zadość :-)
Nagość na plaży i w wodzie stała się tak oczywista, że przy pierwszej okazji ze swoją dziewczyną wybraliśmy się na plażę N do Chałup. Potem namówiliśmy znajomych, z czasem coraz większe grono. I tak rozpocząłem swoją naturystyczną przygodę.
Rok, może dwa lata później trafiłem pierwszy raz do Dębek. Od razu pierwszego dnia miało miejsce na plaży znamienne wydarzenie. Znienacka na plażę wjechała gazikiem,,, milicja! (Tu uwaga dla młodszych kolegów: to policja za czasów socjalizmu). Wyskoczył taki jeden umundurowany, podchodził do grajdołów i kazał się natychmiast ubierać, grożąc mandatem. Niedaleko nas (przebywałem z kilkorgiem przyjaciół) plażowała młoda dziewczyna z dwójką brzdąców. Milicjant podszedł do niej, stanął i gapiąc się z góry - a dziewczyna czytała książkę leżąc na brzuchu i wydawała nie przejmować się całą sytuacją - powiedział tonem nie znoszącym sprzeciwu:
-Proszę natychmiast się ubrać! Jak pani nie wstyd! Jaki pani daje przykład swoim dzieciom!
A na to dziewczyna odłożyła książkę, odwracając się przodem do milicjanta, usiadła i patrząc mu w oczy powiedziała:
- To nie pana sprawa. To są MOJE dzieci!
Nie odwróciła wzroku. Milicjant nie wytrzymał tej konfrontacji. Spiesznie odszedł w kierunku innych grajdołów coś tam pokrzykując...
I tak miałem okazję zobaczyć, jaką siłę daje człowiekowi poczucie wolności. Zdałem sobie sprawę, jak bardzo wolność się w naturyzmie objawia.
Tak już mi pozostało do dzisiaj.

darek1976

Wysłany: 2010-01-08, 11:39   

Nasza przygoda z naturyzmem również rozpoczęła się na
plaży naturystycznej w Dębkach, było to 1999r. :-)
I nadal nas trzyma od tego czasu poznaliśmy mnóstwo osób.
Z niektórymi znamy się lepiej z innymi gorzej, ale jest super spotykamy
się z nimi nie tylko na plaży, a także odwiedzając się ...
Korespondujemy z sobą, wymieniamy się fotografiami zrobionymi
w sezonie wakacyjnym, rozmawiamy na gg ;-)
Do tej pory naturyzm to same plusy !!! :-)
Pozdrowienia dla wszystkich golasów !!!

MiB
Założyciel Forum

Wysłany: 2010-01-08, 15:34   

Witaj Darku :-)
w końcu zawitałeś.
A co z resztą?
Gdzie zaczęliście przygodę z N?
www.termyrzymskie.eu

mi.chal

Wysłany: 2010-02-02, 12:41   

Pozwolę sobie wkleić tutaj post, który napisałem na forum NNS bo pewnie nie wszyscy z tamtego forum korzystali:

U mnie "proces" stawania się naturystą był kilkuletni. W zupełności sam do tego doszedłem, żadnego udziału rodziny, znajomych.
1. Któregoś lata jakoś dużo korzystałem ze słońca i w pewnym momencie w domu pod prysznicem zobaczyłem jak biały mam tyłek...
2. Przebywanie w domu nago podczas upałów - aspekt praktyczno-chłodzący
3. Zacząłem na prysznicach basenowych myć się nago - wcześniej różnie to bywało
4. W kolejne lata jako, że dużo jeżdżę na rowerze mogłem sobie pozwolić na przejażdżki w ustronne miejsca i tak zacząłem opalać się nago - samotnie a będąc nad wodą zacząłem pływać nago. Trochę konspiracyjnie bo wykorzystywałem fakt, że akweny nie są pierwszej przejrzystości i dopiero w wodzie pozbywałem się kąpielówek i pływałem trzymając je w ręku (do dziś tak zresztą robię ;-) )
5. Aż w końcu trafiłem w sumie przypadkowo na plażę N , byłem wtedy z kolegą i byliśmy tam tylko przejazdem. Pobyt na plaży ok. 2 godzinny, strasznie mnie korciło by pobyć tam nago ale obecność kolegi mnie za bardzo krępowała - pozostałem w kąpielówkach, jednak popływałem sobie nago w sposób opisany powyżej.
6. Jako, że miałem możliwość powrotu na wspomnianą wyżej plażę już na dłuższy pobyt niż 2h i będąc z dziewczyną a nie z kolegą po raz pierwszy zrzuciłem wszystkie ciuchy i poszedłem w stronę morza by popływać zupełnie nago...trochę obawiałem się powrotu na ręcznik (wiadomo,wejście do wody jest w miarę ale wyjście przodem do plażowiczów już troszkę nastręcza obaw) ale były to obawy bezpodstawne :mrgreen: Ku mojej uciesze dziewczyna nie robiła problemu by rozebrać się na tej plaży.
7. Ostatnim etapem z nagością jest u mnie sauna - a wiadomo jak jest na saunach przy basenach (nie na kompleksach saunowych bo takowego nie ma w moim mieście) trzeba być zawziętym i pokazywać swoim przykładem, że do sauny wchodzi i przebywa się nago.

Jaki czynnik miał decydujący wpływ na moją decyzję by zostać naturystą?

Przede wszystkim woda - nie ma nic wspanialszego jak pływanie nago.
Dookoła las lub łąka - ja nagi i wolny
Nie mam już białego tyłka po lecie :-P i jednocześnie obecnie lekko współczuję osobom, które są dość mocno opaleni a części ciała pod kostiumowe mają jasne.

anmic2

Wysłany: 2010-06-20, 13:52   

U nas naturyzm zaczął się w wannie w domu.Zaczęliśmy się kąpać w wannie nago. :mrgreen:

MiB
Założyciel Forum

Wysłany: 2010-06-20, 14:05   

Czyżbyście wcześniej kąpali się w wannie w ubraniach :?: :roll:
www.termyrzymskie.eu

PIW

Wysłany: 2010-09-13, 12:31   

oddaję swój głos na SAUNA ;-)

kocica63

Kto pisze: Kobieta
Wysłany: 2010-10-01, 18:33   

Oddaję swój głos na saunę....a tak właściwie moja przygoda z naturyzmem zaczęła się dopiero w tym roku....na imprezie naturystycznej na basenie w Olesnej czy jak kto woli Frydek Mistek.Pozdrawiam wszystkich ;-)

mcbas
Junior Admin

Wysłany: 2010-10-01, 21:20   

Cześć.

summer.time.77 napisał/a:
Moze ktos chcialby cos blizej napisac, moze cos skomentowac ...

Owszem ja bym chciał.
A chciałbym, aby ktoś uchylił mi tajemnicy jak naturyzm zaczął się dla 15% uczestników sondy. Jeśli nie plaża ani sauna to co????
Aż mnie skręca z ciekawości :mrgreen:

Pozdrawiam.
qwert

Adam
Założyciel Forum

Wysłany: 2010-10-01, 21:38   

Basen? Kąpiel bez "plażowania"? Camping?
Mam nadzieję, że choć trochę Cię "odkręciłem" ;-)

ed

Wysłany: 2010-10-01, 22:21   

mcbas napisał/a:
Jeśli nie plaża ani sauna to co????
Aż mnie skręca z ciekawości :mrgreen:

Może być dach wieżowca. :-D
http://www.naturyzm-onlin...php?p=1939#1939

Jozii

Wysłany: 2010-11-02, 09:52   

Ja naturystą jestem od dziecka, żona od początku naszego związku.
Pierwsze wspólne wakacje z żoną spędzaliśmy w Chałupach i tak było przez kilka kolejnych wakacji. W ostatnich latach z racji że mamy małe dzieci jeździmy do Grzybowa bo można samochodem dojechać do samej plaży. Letnie niedzielne popołudnia spędzamy w dzikich zakątkach nad Wisłą lub na Wale Miedzeszyńskim, czasem w Kazimierzu Dolnym. Jeśli chodzi o saunę to uczęszczam sam gdyż żona ze względów zdrowotnych nie może. Bywam w Łaźnia Klub w Warszawie i na Warszawiance. Pozdrawiam.

roslineczka

Wysłany: 2010-11-02, 10:53   

To może my też się "pochwalimy"... pierwsze doświadczenia to ze Słowacji gdzie byliśmy na krótkiej wycieczce po ślubie... postanowiliśmy skorzystać z kompleksu saunowego, nagość tam była taka naturalna, że bez żadnego skrępowania zrzuciliśmy ręczniki:). Wcześniej były nagie kąpiele w jeziorach/rzekach ale to raczej w ustronnych miejscach gdzie ludzi nie było bo przecież nagość jest "nieprzyzwoita"... no cóż, naszym zdaniem nagość jest naturalna... jak tylko jest możliwość zrzucamy to co zbędne:)
pozdrawiamy Was serdecznie Róża i Michał

Odpowiedz do tematu