Polskie Forum Naturystyczne Strona Główna Polskie Forum Naturystyczne
Miejsce dyskusji, wirtualnych spotkań polskich naturystów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
PSN
 Ogłoszenie 

ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI I WYMIANY INFORMACJI WE WSZYSTKICH WĄTKACH FORUM.

ZACHĘCAMY DO WSPARCIA FINANSOWEGO PRODUKCJI FILMU DOKUMENTALNEGO O NATURYŹMIE

KARUZELA SAUNOWA - sprawozdania:

Warszawianka Warszawa, Olender Nieszawka, Łaźnia Klub Warszawa, Druskienniki Litwa, SaunaKlub Radom, Hotel Hilton Warszawa, Hotel Oddyssey Kielce, Fala Łódź, Termy Maltańskie Poznań... i dalej: Hotel Narvil Serock, Hotel Senator w Starachowicach

SPOTKANIA SAUNOWE:

Karuzela Saunowa

::12 i 26.10.2013. od 22.00 Noc Saun w Termie Bukowina

::05.10.2013. godz. 20.00-00.00 Noc Saunowa w Hotelu Senator w Starachowicach

::11.10.2013. godz. 22.30-02.00 Tybetańska Noc Saunowa w Termach Rzymskich w Czeladzi

::25.10.2013. godz. 19.00-23.00 Wieczory Nagusów w Druskiennikach

::Każda druga sobota miesiąca godz. 21.00 - 01.00 Nocne Saunowanie w Odyssey ClubHotel w Kielcach

Poprzedni temat «» Następny temat
[Kraków] Sauny
Autor Wiadomość
Vertigo

Kto pisze: Mężczyzna
Wysłany: 2010-02-28, 20:34   [Kraków] Sauny

Jako że na forum nie ma jeszcze podobnego tematu postanowiłem założyć wątek na temat saun w Krakowie i okolicach, z których można korzystać w normalny sposób (mam tu na myśli nago/w ręczniku) oraz takich, od których lepiej trzymać się z daleka.
Na razie dodaję 4 sauny z których miałem okazję korzystać, mam nadzieję że więcej osób podzieli się swoimi doświadczeniami :-)

Źródło Harmonii
www.zrodloharmonii.pl
Malutkie centrum w Zielonkach, 10 minut drogi od Ronda Ofiar Katynia.
Sauna równie malutka (ponoć mieszczą się w niej 4 osoby, jednak przy więcej niż 3 nie można nawet wyprostować nóg) jak całe centrum, znajduje się w jednym pomieszczeniu z łazieneczką (prysznic, umywalka). Nie ma przebieralni, kurtki można powiesić w holu, reszta ubrań musi zawisnąć na haczykach w łazience. Do wyboru jest sauna fińska i infra-red, do dyspozycji olejki zapachowe i płyny do mycia. Plusami są niska cena (20zł/1 os., 36zł/3 os.), kameralny charakter i fakt, że sauna jest wynajmowana zawsze na wyłączność. Do tego bardzo miła i dyskretna obsługa, cisza i spokój. Bardzo dobre miejsce dla lubiących relaks w samotności lub z drugą połówką :->

Laguna SPA
www.lagunaspa.pl
Nieduże centrum na Przybyszewskiego (Bronowice).
Do wyboru dwie sauny - mniejsza (sauna fińska) i większa (fińska, parowa i jacuzzi), jak na razie byłem tylko w mniejszej. Pomieszczenie jest nieduże lecz całkiem przytulne, do dyspozycji oprócz sauny jest prysznic, drewniana balia z zimną wodą i leżaki. W cenę wliczony jest ręcznik i prześcieradło, brak jednak olejków zapachowych. Przed wejściem w zamkniętym pomieszczeniu znajdują się szafki zamykane na kluczyk, w środku obok leżaków stolik z czasopismami. Co do kultury saunowania, to nie spotkałem się jeszcze z kąpielówkami ani nogami na deskach, tak więc miejsce uważam za jak najbardziej godne polecenia.

SPA Zakrzówek
www.spazakrzowek.pl - polecam wirtualny spacer (przy lewej krawędzi strony)
Spa umiejscowione w kompleksie apartamentów na Zakrzówku (10 min. drogi od Tesco).
Nowe i bardzo eleganckie centrum, rewelacyjna atmosfera i piękny wystrój. Do dyspozycji sauna fińska, łaźnia parowa, jacuzzi, prysznice (zwykły prysznic, prysznic z 3 programami "tematycznymi" i cebrzyk z lodowatą wodą) oraz leżaki (w tym bujane). Wszystko jeszcze pachnie nowością. Przed wejściem do sauny pomieszczenie z 3 przebieralniami i szafkami na kluczyk, miła i dyskretna obsługa, wynajęcie ręcznika - 5zł.
Jak dotąd najlepsza sauna w jakiej byłem, odwiedzający cechują się wysoką kulturą, jak na razie tylko raz trafił się pan w kąpielówkach, niestety nikt nie zwrócił mu uwagi na fakt łamania regulaminu (ja również nie, czego żałuję).

Basen AGH (sauna parowa na hali basenowej)
Pomieszczenie wielkości budki telefonicznej, z reguły siedzi w nim około 7 osób, wszyscy wchodzą prosto z basenu w strojach kąpielowych, czasem w czepkach. Strata czasu.

MiB
Założyciel Forum

Kto pisze: Para
Wysłany: 2010-02-28, 20:41   

Rewelacyjny temat, zrobimy taki dział na stronie. Vertigo, pisz dalej :-)
www.termyrzymskie.eu

dragonfly

Wysłany: 2010-03-03, 14:52   

Krótko i rzeczowo - piękna sprawa:-)

Vertigo

Wysłany: 2010-03-05, 10:27   

Dziękuję za słowa zachęty :)
W najbliższym czasie postaram się odwiedzić saunę w Hotelu Park Inn przy rondzie Grunwaldzkim.
Ze wstępnych informacji wynika, że ta przyjemność kosztuje 25zł bez ograniczeń czasowych, ciekawe ile hotel oferuje za tą cenę.

Chciałbym też zachęcić wszystkich do pisania w tym temacie. Sam do saun chodzę od niedawna, jestem pewien że ktoś z Was był, widział i zadumał się. Warto te myśli uzewnętrznić ;-)

Dodo

Wysłany: 2010-05-25, 20:33   

Byłem dzisiaj w saunie w hotelu Novotel na ul Armii Krajowej - Przyjemna atmosfera i sauna nieczego sobie. W pobliżu jest basen, ale nikt w kąpielówkach do sauny nie wchodzi. Sauna na basenie AGH pozostawia wiele do życzenia. Był ktoś może w saunie w bodajże fitness klubie na ulicy Krupniczej?

ed

Wysłany: 2010-06-10, 14:23   

Vertigo napisał/a:
oraz takich, od których lepiej trzymać się z daleka.

Park Wodny w Krakowie

http://www.parkwodny.pl/

Będąc w Krakowie postanowiłem odwiedzić Park Wodny w Krakowie za Centrum Handlowym "Krokus". Wrażenia niestety fatalne nie polecam. Tłumy ludzi na samym basenie i w kompleksie saunowym. Został tam popełniony błąd projektowy. Miejsce nie nadaje się do wypoczynku lecz do rozrywki. Brak możliwości prawidłowego saunowania. Jedynie co jest bez konkurencyjne to cena 40zł/os.bez limitu czasu. Nie ma chyba w Europie gdzie za taką cenę można wypocząć na basenie i saunie w stroju naturysty.
http://www.naturyzm-onlin...php?p=1939#1939

summer.time.77

Wysłany: 2010-06-11, 21:41   

ed napisał/a:
... Nie ma chyba w Europie gdzie za taką cenę można wypocząć na basenie i saunie w stroju naturysty.

Pewnie nie ma. Krakow jak piszesz nie jest drogi ale strefa saun faktycznie jest niespecjalna. W stroju naturysty rowniez tam wypoczac za bardzo sie nie da, nawet na saunie. Na tym kompleksie jedynie podobala mi sie rura mierzaca czas przejazdu, bylismy z ekipa i zrobilismy sobie zawody :-P

confeteor

Wysłany: 2010-10-02, 20:10   

Ktoś tu wspomniał o saunie w Novotelu na Armii Krajowej. chciałem ją wypróbować, bo mam stosunkowo niedaleko. Jakie są tam ceny? Trzeba robić rezerwacje? Dużo ludzi ? Z góry dzięki za odpowiedź.

PIW

Wysłany: 2010-10-03, 19:53   

byłem w tym obiekciejakiś czas temu i muszę zgodzić się z Tobą, że jeśli chodzi o sauny to nie za ciekawie ale muszę też przyznać, że rury w parku wodnym w Krakowie są super :!:

Odpowiedz do tematu