Polskie Forum Naturystyczne Strona Główna Polskie Forum Naturystyczne
Miejsce dyskusji, wirtualnych spotkań polskich naturystów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
PSN
 Ogłoszenie 

ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI I WYMIANY INFORMACJI WE WSZYSTKICH WĄTKACH FORUM.

ZACHĘCAMY DO WSPARCIA FINANSOWEGO PRODUKCJI FILMU DOKUMENTALNEGO O NATURYŹMIE

KARUZELA SAUNOWA - sprawozdania:

Warszawianka Warszawa, Olender Nieszawka, Łaźnia Klub Warszawa, Druskienniki Litwa, SaunaKlub Radom, Hotel Hilton Warszawa, Hotel Oddyssey Kielce, Fala Łódź, Termy Maltańskie Poznań... i dalej: Hotel Narvil Serock, Hotel Senator w Starachowicach

SPOTKANIA SAUNOWE:

Karuzela Saunowa

::12 i 26.10.2013. od 22.00 Noc Saun w Termie Bukowina

::05.10.2013. godz. 20.00-00.00 Noc Saunowa w Hotelu Senator w Starachowicach

::11.10.2013. godz. 22.30-02.00 Tybetańska Noc Saunowa w Termach Rzymskich w Czeladzi

::25.10.2013. godz. 19.00-23.00 Wieczory Nagusów w Druskiennikach

::Każda druga sobota miesiąca godz. 21.00 - 01.00 Nocne Saunowanie w Odyssey ClubHotel w Kielcach

Poprzedni temat «» Następny temat
Kryspinów k/Krakowa.
Autor Wiadomość
Adam
Założyciel Forum

Kto pisze: Mężczyzna
Wysłany: 2010-07-05, 21:38   Kryspinów k/Krakowa.

Zapraszam do tego tematu wszystkie osoby uczęszczające lub zainteresowane uczęszczaniem na plażę naturystyczną w Kryspinowie. To właśnie tu zaczęła się 25 lat temu nasza przygoda z naturyzmem, zatem miejsce to jest dla mnie miejscem szczególnym, gdzie staram się być przy każdej nadarzającej się okazji.
Ostatnio był bardzo wysoki poziom wody, plaża "głowna" była częściowo zalana, ale kilkadziesiąt osób korzystało z innych fragmentów plaży. Woda ciepła, czysta, kąpiel i pływanie było wielką przyjemnością. Bardzo zniszczona droga - a zwłaszcza ta część za parkingiem trawiastym (koleiny 20-50 cm!!!) - jak ktoś wpadnie, to bez wyciągarki się nie obejdzie.
Pozdrawiam wszystkich plażowiczów!
Link do mapki: http://www.zumi.pl/namapi...&svActive=false

muddy
Junior Admin

Wysłany: 2010-07-06, 12:06   

Zaliczam się do „zainteresowanych uczęszczaniem na plażę w Kryspinowie” i mam kilka pytań. Po pierwsze: ceny. Jadąc samochodem z żoną i córką zapłacę 25zł za wstęp. To chyba lekka przesada? Rzeczywiście wszyscy płacą, czy to taki rodzaj „daniny dla naiwnych”, bo w tej cenie właściciel ośrodka w zasadzie nie oferuje nic, ponoć nawet toalet? Sam teren w ogóle nie jest ogrodzony i z tego co wiem da się na plażę n dojść (a gdzieś czytałem, że nawet dojechać) bez płacenia. Skoro nie ma ogrodzenia, bramek wstępu i widocznych cenników, to trudno jest od każdego wymagać, by po prostu sam z siebie wiedział, że przebywanie w tym miejscu jest odpłatne i takich opłat wymagać. Tak, ja już o tym wiem, ale nie bardzo rozumiem, jak to ma działać.
Po drugie - regulamin. Stwierdza, że na wezwanie należy okazać bilet wstępu. Jak często pojawiają się na plaży n tacy „kontrolerzy”? Czy w razie braku biletu wypraszają z tego miejsca, czy próbują nałożyć jakieś „karne” opłaty bądź pobrać po prostu cennikową opłatę? Po trzecie - tenże regulamin kategorycznie stwierdza zakaz kąpieli poza „prowizorycznym", strzeżonym kąpieliskiem. Czyli wszyscy przebywający na plaży naturystycznej łamią regulamin? Inna sprawa, że regulamin ustala godziny obowiązywania kąpieliska (od 8 do 18), a w kolejnym punkcie stwierdza, że kąpać się można tylko od 10 do 18. A co można od 8 do 10? ;-)
Podsumowując, nazywanie tego miejsca „Ośrodkiem” jest moim zdaniem co najmniej nadużyciem, a wysokość opłat jest absurdalna. Wiem z opisów, że jest tam naprawdę świetna plaża naturystyczna, ale mam opory przed godzeniem się na takie traktowanie „klienta” i między innymi z tego powodu jeszcze się tam nie wybraliśmy.
Adamie, jak to wygląda w praktyce? Może jest tak, że w rzeczywistości cały ten regulamin i opłaty dotyczą osób przebywających na terenie „oficjalnym”, tam gdzie jest to nieszczęsne prowizoryczne kąpielisko, a wszyscy naturyści po prostu parkują „na dziko” nieopodal (wzdłuż polnych dróg obok zalewu) i wchodzą na plażę od strony, od której nikt wejścia nie pilnuje?
Tak czy inaczej w lipcu nie uda nam się pojawić na tej plaży, w sierpniu może być łatwiej.
Pozdrawiam!

wolnosc85

Wysłany: 2010-07-06, 14:02   

Uczęszczam na plaże w Kryspinowie od niedawna. Zgadzam się z przedmówcą że ceny za wstęp masakra. Aczkolwiek są też i plusy. Zazwyczaj sporo naturystów, nie za dużo gapiów a poza tym ciężko o podobne miejsce w małej odległości od Krakowa.

Adam
Założyciel Forum

Wysłany: 2010-07-08, 22:50   

Przez ostatnie 25 lat były przeróżne formy "ucisku" naturystów w Kryspinowie, z czym jako gospodarze terenu "od zawsze" prawem zwyczajowym się nie zgadzaliśmy. Reasumując - stali bywalcy albo mieli bardzo tanie wejściówki całoroczne, albo znali drogi dojazdu i dróżki dojścia nie objęte haraczami. Wielokroć w różnym gronie dyskutowaliśmy na ten temat; przeważał pogląd, że jesteśmy za jakąś rozsądną opłatą za rozsądne usługi. Tego warunku nie spełnił żaden dzierżawca terenu, stąd nasz "włoski" strajk. Wiele osób z nas pracowało i ciągle pracuje przy utrzymaniu plaży. Wiele z drzewek rosnących na plaży zostało posadzonych moimi rękami, bardzo wiele lat temu. Dbamy o plażę główną, boisko, ścieżki dojścia, wały, mostek, sztuczne półwyspy. Nie namawiam tutaj do anarchii, przedstawiam tylko pewne argumenty. Każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chce zapłacić, czy nie. Ja wjeżdżam na parking "trawiasty", płacąc prywatnemu właścicielowi 3 zł za dzień, stamtąd wchodzi się bezpłatnie na plażę. Ja się w ostatnim czasie nie spotkałem z "kontrolami", wcześniej różnie bywało, były różne dyskusje, mniejsze lub większe scysje...
Może ktoś ze stałych bywalców się jeszcze wypowie na ten temat; ja bywam zazwyczaj późnymi popołudniami i nie mam żadnych problemów z wjazdem i wejściem ani kontrolami.

marcel1975

Wysłany: 2010-07-14, 11:03   Ogolnie w kryspinowie jest w miare spoko...poza

poza iloscia facetow ktorzy skladaja niemoralne propozycje w momecie gdy wyjdzie sie z samochodu badz wejdzie w jakies ustronne miejsce naprzyklad za potrzeba ;( przewaga panow , pare parek , samotne kobiety sa rzadkoscia. Atmosfera dosc mila mili ludzsie poza tymi co czaja w krzakach i chodza za czlowiekiem jak tylko wejdzie na sciezke strach przez ta sciezke przechodzic. Co do ceny jak juz sie placi to powinien byc normalny dojazd na nie doly na ktorych mozna zawieszenie zostawic no i oczywiscie toaleta ktorej brak. Pozatym slonko super piasek goracy a woda JAK WODA MOKRA ale krystalicznie czysta nie jest

Adam napisał/a:
Przez ostatnie 25 lat były przeróżne formy "ucisku" naturystów w Kryspinowie, z czym jako gospodarze terenu "od zawsze" prawem zwyczajowym się nie zgadzaliśmy. Reasumując - stali bywalcy albo mieli bardzo tanie wejściówki całoroczne, albo znali drogi dojazdu i dróżki dojścia nie objęte haraczami. Wielokroć w różnym gronie dyskutowaliśmy na ten temat; przeważał pogląd, że jesteśmy za jakąś rozsądną opłatą za rozsądne usługi. Tego warunku nie spełnił żaden dzierżawca terenu, stąd nasz "włoski" strajk. Wiele osób z nas pracowało i ciągle pracuje przy utrzymaniu plaży. Wiele z drzewek rosnących na plaży zostało posadzonych moimi rękami, bardzo wiele lat temu. Dbamy o plażę główną, boisko, ścieżki dojścia, wały, mostek, sztuczne półwyspy. Nie namawiam tutaj do anarchii, przedstawiam tylko pewne argumenty. Każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chce zapłacić, czy nie. Ja wjeżdżam na parking "trawiasty", płacąc prywatnemu właścicielowi 3 zł za dzień, stamtąd wchodzi się bezpłatnie na plażę. Ja się w ostatnim czasie nie spotkałem z "kontrolami", wcześniej różnie bywało, były różne dyskusje, mniejsze lub większe scysje...
Może ktoś ze stałych bywalców się jeszcze wypowie na ten temat; ja bywam zazwyczaj późnymi popołudniami i nie mam żadnych problemów z wjazdem i wejściem ani kontrolami.

Piotr

Wysłany: 2013-08-18, 10:59   

Adam, Witaj jak dokładnie trafic na plaze naturystów w Kryspinowie? czy punkt na mapce to jest to ?

Adam
Założyciel Forum

Wysłany: 2013-08-22, 01:06   

Piotr napisał/a:
jak dokładnie trafic na plaze naturystów w Kryspinowie?
GPS N50 st 3'18,77'' ; E 19 st 47'21,44''
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu