Kobieta w biznesie a biżuteria

W świecie zdominowanym przez mężczyzn, prawdziwa bizneswoman powinna wyglądać przede wszystkim profesjonalnie i z klasą. Co nie znaczy nudnie! Kobieta w biznesie kojarzy nam się często z kobietą ubraną w nudną szarą lub granatową garsonkę, białą koszulę i grube rajstopy w kolorze opalonym. To pokutujący styl urzędniczek z minionej epoki. Dziś przedsiębiorcze, pracujące biżuteria artystyczna kobiety mogą ubierać się z fantazją, wszystko zależy też od zajmowanego stanowiska.

Dress code w korporacji
Większość dużych korporacji odchodzi już od ścisłego dress codu, ale panują pewne standardy, których powinnyśmy się trzymać. Przede wszystkim, podstawową sprawą jest to czy mamy bezpośredni kontakt z klientem i czy chodzimy na spotkania z kadrą zarządzającą. Jeśli nasza praca od nas tego wymaga, zawsze dobrze mieć na sobie marynarkę. Taką jedną uniwersalną, warto mieć w szafce. Czasem spotkanie może wypaść niespodziewanie. Klasyczna marynarka czy żakiet będzie zawsze pasować do sukienki czy spodni, nawet ciemnych jeansów, a sprawi, że będziemy wyglądać schludnie i profesjonalnie. Jeśli natomiast jesteśmy szeregowym pracownikiem, pracującym za biurkiem również dbajmy o nasz strój. Zrezygnujmy z krzykliwych kolorów, wyciętych dekoltów, krótkich spódniczek czy spodni z dziurami. Ubierajmy się z fantazją, ale pamiętajmy, że jesteśmy w biurze. Nasz stój świadczy o nas.

Kobieta szef
Jeśli jesteś szefem, we własnej firmie lub pracujesz tylko na takim stanowisku i musisz zarządzać ludźmi – ważne, abyś również nie rozpraszała swoich pracowników strojem, ale budziła nim respekt i szacunek. Budowała profesjonalny wizerunek firmy. Dobrze w tej kwestii sprawdzają się damskie garnitury, które możesz ożywić na przykład ciekawą apaszką lub kolorową broszką.