Projekt mieszkania o niewielkich wymiarach

Projektowanie wnętrz wydaje się zadaniem prostym, gdy mamy do dyspozycji duże pomieszczenia. Możemy zastosować w nich dowolne kolory, wstawić meble jakie się nam podobają. Architekt wnętrz przekonuje, że prawdziwą sztuką jest wykonać dobry projekt mieszkania o niewielkich gabarytach. Z takimi niewielkimi mieszkaniami często spotykamy się w Polsce. Żeby stworzyć z nich miejsca przytulne, a jednocześnie ergonomiczne – potrzeba wiedzy i doświadczenia.

wywiad z klientem do projektu wnętrz

Ważne podczas projektowania małego mieszkania jest optyczne jego powiększenie. Warto zdawać sobie sprawę, że duża ilość mebli i ciemne kolory sprawiają, że pomieszczenia wydają się nam mniejsze niż w rzeczywistości. Jeżeli aranżujemy małe mieszkanie, powinniśmy postawić w nim na jasne kolory. Nie musi to być biel, jeśli za nią nie przepadamy. Równie dobrze sprawdzą się jasne beże, pastele, szarości. Idealnym wyborem będą też farby połyskujące. Innym sposobem na powiększenie mieszkania jest zastosowanie w nim dużych luster (najlepiej jest wybrać lustra bez ciężkich ram). Problem z lustrami jest jednak taki, że musimy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu, co nie wszystkim będzie odpowiadać.

Dużym wyzwaniem każdego projektanta wnętrz jest znalezienie mebli do małego mieszkania. Może się zdarzyć, że meble o standardowych rozmiarach się w nim nie zmieszczą. W takiej sytuacji jedynym dobrym rozwiązaniem jest zamówienie mebli na wymiar (niestety jest to bardzo kosztowne). Pamiętajmy, żeby nie przesadzać z ilością mebli i sprzętów. Ich nadmiar sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się zagracone, a przez to mniejsze. Unikajmy kupowania zestawów mebli (często zdarza się, że niektóre meble w takim zestawie są całkowicie zbędne). Lepiej jest wybrać mniejszą ilość najbardziej potrzebnych mebli, a gdy dojdziemy do wniosku, że potrzebujemy czegoś więcej – po prostu to dokupić.

Jeżeli aranżacja małego mieszkania wydaje się nam zbyt trudna i czasochłonna, najlepiej jest zlecić ją doświadczonemu projektantowi wnętrz. Powierzając swoje mieszkanie profesjonaliście intellio otrzymujemy gwarancję zadowolenia.