Kupuj, że te książki!

Kupowanie książek na kilogramy to nowy trend w antykwarycznym handlu książkami. To sposób na zakup książek bez martwienia się o ich wagę czy rozmiar. Pomysł kupowania książek na kilogramy nie jest nowy. Istnieje od wieków, ale dopiero niedawno ponownie stał się popularny. Powodem tego jest to, że ludzie są teraz bardziej niż wcześniej zainteresowani kupowaniem starych i rzadkich książek, a także książki i mapy, które nie są powszechnie dostępne. Książki z wysoką wyceną można sprzedawać w kilogramach, natomiast książki o szacunkowej cenie nie. Książka o szacowanej wartości 30 kilogramów sprzedawana jest za 30 euro, ale książka o wartości 2 euro jest sprzedawana za nieco ponad 2 euro. Książki są często sprzedawane luzem, aby zaoszczędzić miejsce i zminimalizować koszty przechowywania.

Co zrobić gdy w domu zaczyna brakować, bo masz za dużo książek na półkach? Może warto zanieść i wycenić je w antykwariacie?

Kiedy dana osoba ma dużą kolekcję książek i brakuje jej miejsca na ich pokazanie, być może będzie musiała zastanowić się, co zrobić https://poranaksiazke.pl/skup-ksiazek/ z wszystkimi nadmiarowymi książkami. Jedną z opcji jest umieszczenie ich w sklepie z antykami, aby je ocenić i ewentualnie sprzedać. Ktoś może już mieć dobry pomysł na to, ile wart jest jego księgozbiór, ale zawsze dobrze jest uzyskać drugą opinię. Ten jest to szczególnie prawdziwe, jeśli książki były przekazywane z pokolenia na pokolenie lub stanowią specyficzny zbiór. Powinni wiedzieć, co zrobić ze swoimi starymi książkami i nośnikami cyfrowymi, które nie są już używane, takimi jak płyty CD i DVD. Mogą chcieć przekazać je organizacji non-profit.