Ponadczasowa literatura

Literatura jest dziedziną, która mimo panującej obecnie ery komputerów nadal nie odeszła w odstawkę. Książki są namiętnie czytane – zarówno przez młodszych, jak i przez trochę starszych czytelników. Dowodem na to są wciąż powstające księgarnie – zarówno stacjonarne, jak i w internecie. Targi książki, organizowane co roku w największych miastach Polski są chętnie odwiedzane, a kolejki do kas ciągną się aż poza budynki. Ogromnym powodzeniem cieszą się również wszelkie spotkania autorskie. Fora internetowe dotyczące książek są przepełnione burzliwymi dyskusjami, a w bibliotekach bez ustanku powstają nowe konta.
Coraz bardziej popularne stało się również czytanie książek elektronicznych – tak zwanych ebooków. Można je „chłonąć” używając specjalnych czytników, smartfonów lub tabletów. Jest to dobry sposób na spędzenie długiej, nieciekawej podróży autobusem, tramwajem lub pociągiem. To rozwiązanie dla tych, którzy cenią w życiu minimalizm i nie mają po prostu miejsca w mieszkaniu na przechowywanie kolejnych papierowych książek.
Polacy czytają wszystko – kryminały, biografie, książki historyczne, reportaże literackie, romanse oraz powieści science fiction. Czytanie stało się ponadczasową rozrywką.